Formacionet zyrtare: Tottenham – Arsenal

Tottenhami dhe Arsenali do të përballen në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 17:30 në “Tottenham Hotspur Stadium”.

Për këtë takim, Spurs nuk do të mund të llogarisin në Erik Lamelan që është i lënduar.

Në anën tjetër, Mikel Arteta do të jetë pa Martinellin që është po ashtu i lënduar, Nicolas Peppe me karton të kuq, derisa Mesut Ozil dhe Sokratis vazhdojnë mos të ftohen.

Formacioni startues i Tottenhamit: Lloris (C), Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilon, Hojbjerg, Sissoko, Lo Celso, Bergwijn, Son, Kane.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno, Bellerin, Holding, Gabriel, Tierney, Partey, Xhaka, Saka, Lacazette, Aubameyang.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here