Gjithçka gati për spektakël: Barcelona-Juventus, formacionet zyrtare

Barcelona do ta pres Juventusin në kuadër të javës së fundit në fazën e grupeve.

Katalunasit kanë marr 15 pikë në këtë grup, ndërsa Juve ka 12 pikë.

Kjo ndeshje e vendos vendin e parë në grup, ku Barcelona është e avantazhuar pasi ka fituar ndeshjen e parë si mysafir ndaj Juves.

Trajneri Ronaldo Koeman ka vendosur të luajë me Griezmann e Messi në sulm.

Në anën tjetër Andrea Pirlo do të luajë me Ronaldon dhe Moratan.

BARCELONA: Ter Stegen; Dest, Lenglet, Araujo, Jordi Alba; De Jong, Pjanic; Messi, Pedri, Trincao; Griezmann.

JUVENTUS: Buffon; Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Cuadrado, Arthur, McKennie; Ramsey; Morata, Cristiano Ronaldo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here