Shkëmbim spektakolarë: Eriksen në Olimpico, ylli i Romës te Interi!

Lajm bombastik nga Italia.

Siç raporton SportMediaset, Inter dhe Roma janë duke konsideruar mundësinë e shkëmbimit mes Christian Eriksen dhe Jordan Veretout.

Eriksen nuk bën pjesë në planet e Contes dhe do të largohet nga Interi në janar, ndërsa Neroaxurët ia kanë ofruar danezin Romës.

Në këmbim të Eriksen, Inter ia ka kërkuar Romës kartonin e Veretout. Francezi ishte shumë pranë Interit verën e kaluar, mirëpo në fund u transferua te Roma.

Conte e pëlqen shumë 27-vjeçarin dhe bisedimet pritet të fillojnë së shpejti. Giallorosët janë të hapur për këtë shkëmbim dhe marrëveshja pritet të arrihet me lehtësi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here