Ajax-Atalanta, ndeshje e vlefshme për kualifikim, formacionet zyrtare

Ajax do të jetë nikoqirë i Atalantas në kuadër të javës së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ajaxi ka marr shtatë pikë deri tani, ndërsa Atalanta tetë, ku kjo ndeshje vendos se kush do të kalojë tutje.

Kjo pasi Liverpooli e ka siguruar vendin e parë në grup.

Ajax për këtë ‘finale’ ka zgjedhur emra si Anthony e Tadic në sulm.

Në anën tjetër Atalanta do të luajë me Berat Gjimshtin në mbrojtje dhe Papu Gomez e Zapata në sulm.

Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Martínez, Tagliafico; Klaassen, Labyad, Gravenberch; Antony, Brobbey, Tadic.

Atalanta: Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler; Gosens; Papu Gómez, Pessina; Zapata.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here