Formacionet zyrtare: Midtjylland – Liverpool

Midtjylland dhe Liverpooli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Reds janë mysafir të klubit danez në ndeshjen e gjashtë të Grupit D, ndeshja e cila zhvillohet në ‘MCH Arena’ nga ora 18:55 dhe nuk ka fare rëndësi pasi klubet tashmë e dinë fatin e tyre.

Ekipi i Jurgen Klopp ka siguruar kualifikimin tutje si ekip i parë nga dy grup, por dëshiron fitore për të mbajtur lartë moralin e ekipit.

Në anën tjetër, vendasit kanë vetëm një pikë dhe do të luajnë për t’u mos u turpëruar si vendas.

Klopp ka bërë shumë ndryshime në formacionin titullar, ndërsa trajneri i vendasve luan me më të mirët.

Midtjylland:Hansen; Cools, Sviatchenko, Scholz, Paulinho; Cajuste, Onyeka; Dreyer, Evander, Kaba; Mabil

LiverpoolKelleher; Alexander-Arnold, R.Williams, Clarkson, Tsimikas; Fabinho, Keita; Diogo Jota, Origi, Minamino; Salah

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here