Bayern kërkon De Jong nga Barcelona!

Mesfushori holandez është vënë në radarët e kampionëve të Bundesligas.

Gjigantët gjermanë po kërkojnë të shfrytëzojnë situatën jo të mirë ekonomike që po kalojnë katalanasit dhe të sjellin yllin holandez në Allianz Arena.

De Jong ka një kontratë deri më 2026 mirëpo në një kohë kur pagat duhet që të ulen me 100 milionë euro dhe pranë zgjedhjeve presidenciale mund të detyrohen që të shesin njërin prej yjeve të skuadrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here