Davinson Sanchez në Serie A!

Davinson Sanchez mund të largohet nga skuadra e Tottenham gjatë këtij janari dhe pastaj të transferohet tek skuadra e Milanit.

Davinson Sanchez në fillim ishte inkuadruar vazhdimisht në lojë nga Jose Mourinho mirëpo tashmë duket se gjërat kanë ndryshuar shumë.

Çmimi i tij sillet rreth 40 milionë eurove por Milan mund të përdorë ndonjë futbollist të saj për të ulur çmimin e tij në merkato.

Problemi i vetëm mbetet presidenti i klubit Daniel Levy i cili për momentin nuk është i gatshëm për situata të negocimit për largimin e futbollistëve të tij mirëpo oferta e duhur mund të bëj që situata të ndryshojë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here