Chelsea mposhtet nga Evertoni në transfertë

Ndeshja e madhe e Goodison Park është fituar nga Everton.

Carlo Ancelotti ka mundur me një rezuktat të ngushët Cheldea-n dhe është kthyer në garë për vendet e para të renditjes.

Fitorja e Toffees ka ardhur falë një goli të shënuar me penallti nga Sigurdsson në minutën e 22-të.

Everton ka shkuar në kuotën e 20 pikë me këtë rezultat, vetëm dy pikë larg skuadrës së Frank Lampard.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here