Dy skuadra londineze në ndjekje të Kessie!

Franck Kessie këtë sezon e ka konsoliduar veten këtë sezon si njëri nga lojtarët më të rëndësishëm për skuadrën e AC Milan.

23 vjeçari nga Bregu i Fildishtë ka tërhequr vëmendjen nga shumë skuadra të mëdha europiane ku dy prej tyre janë nga qyteti i Londrës dhe bëhet fjalë për Arsenal dhe Tottenham Hotspur.

Por blerja e tij nuk do të jetë shumë e lehtë pasi Milan do pranojë largimin e tij vetëm nëse vjen një ofertë prej 50 milionë eurosh për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here