Formacionet zyrtare: Manchester United – Manchester City

Manchester Unitedi dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë nikoqir të rivalit të urryer lokal, Qytetarëve, në derbin e zjarrtë të vlefshëm për javën e 12-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në Old Trafford nga ora 18:30.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer vjen në këtë ndeshje me një formë të lartë prej katër fitoresh në kampionat dhe synon fitoren e radhës për t’u ngjitur edhe më lartë nga tabelë.

Në anën tjetër, edhe ekipi i Pep Guardiolas ka rritur formën në ndeshjet e fundit me dy fitore radhazi dhe luajnë vetëm për rezultat pozitiv nga rivalëve të mëdhenj.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Man UtdDe Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Pogba, McTominay, Fred; Bruno Fernandes; Greenwood, Rashford; 

Man CityEderson; Walker, Dias, Stones, Cancelo’ Rodrigo, Fernandinho; De Bruyne, Mahrez, Sterling; Jesus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here