United ka gati ofertën për Trippier!

Kieran Trippier duket se ka shumë mundësi që të rikthehet në ishullin britanik pas një vitit e gjysëm qëndrim tek Atletico Madrid.

Djajtë e Kuq po kërkojnë që të përforcojnë repartin e mbrojtjes dhe se 30 vjeçari është i pari në listën e skuadrës së Ole Gunnar Solskjaer.

Mirëpo një gjë e tillë nuk do të jetë shumë e lehtë pasi kontrata e tij skadon në vitin 2022 dhe tashmë United është duke bërë gati ofertën prej 30 milionë eurosh në muajin janar.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here