Formacionet zyrtare: Everton – Chelsea

Evertoni që kërkon të gjejë formën e mirë që e kishte në fillim të sezonit, do të ndeshjet me Chelsean që po kalon një periudhë shumë të mirë.

Londinezët kanë 22 pikë dhe janë në vendin e tretë  në Ligën Premier, ndërsa Evertoni ka ngecur paksa, duke mbetur me 17 pikë, në vendin e 10-të.

Trajneri Carlo Anceloti për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me tre sulmues, duke ia besuari vijën e parë emrave si Richarlison, Lewis e Iwobi.

Në anën tjetër Frank Lampard do të luajë me Werner e Giroud në sulm.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Everton: Pickford, Holgate, Mina, Keane, Godfrey, Doucoure, Allan, Sigurdsson, Richarlison, Leëis, Iëobi.

Chelsea: Mendy, James, Zouma, Silva, Chilwell, Kovacic, Kante, Mount, Havertz, Werner, Giroud.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here