Formacionet zyrtare: Milan – Parma, Rosonerët kërkojnë fitoren

Milani luan kundër Parmas në ndeshjen e xhiros së 11-të në kampionatin italian, Serie A.

Rossonerët janë liderë në tabelë me dy pikë më shumë se përcjellësi i parë, Inter, ndërsa me fitore eventuale do ta zgjatnin diferencën e pikëve.

Parma, në anën tjetër, ka arkëtuar dhjetë pikë dhe ka për qëllim që të qëndrojë sa më larg nga zona e rrezikut.

Trajnerët Stefano Pioli dhe Fabio Liverani i kanë përgatitur taktikat e tyre dhe formacionet me të cilat do ta nisin ndeshjen.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Gabbia, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Brahim Diaz, Calhanoglu; Rebic.

Formacioni startues i Parmas: Sepe; Iacoponi, Osorio, Bruno Alves, Gagliolo; Hernani, Brugman, Kurtic; Karamoh, Gervinho; Cornelius.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here