Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta

Juventusi është nikoqir i Atalantës në kaudër të xhiross ë 12-të në Serie A.

Zonja e Vjetër në këtë takim vije pas dy fitoreve radhazi dhe synon që të vazhdoj me triumfe.

Në anën tjetër Atalanta e Gasperini vije në këtë ndeshje pas fitores 3-0 ndaj Sampdorias.

Të dyja skuadrat kërkojnë maksimumin e pikëve pasi duan të ngjitën në tabelë.

Mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti është në formacionin bazë të Atalanta.

Tanimë dy trajnerët, Andrea Pirlo dhe Gianpiero Gasperini kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny,De Ligt, Bonucci, Danilo,Cuadrado, McKennie, Bentancur, Arthur, Chiesa, Morata, Cristiano Ronaldo

Atalanta: Gollini; Palomino, Romero, Djimsiti; Hateboer, Freuler, De Roon, Gosens; Malinovskyi, Pessina; Zapata

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here