Lewandowski e pranon që ishte pranë transferimit tek Manchester United!

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski e pranon që kishte biseduar me Sir Alex Ferguson për një transferim tek Manchester United në vitin 2012.

Polaku ishte gjithmonë i përfolur për një transferim tek Manchester United gjatë kohës sa ishte pjesë e Borussia Dortmund, ku zhvilloi 4 sezone plot me trofe të fituara.

Megjithatë një transferim i tillë nuk ndodhi asnjëherë dhe polaku u transferua me parametra 0 tek skuadra bavareze në 2014.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here