Maldini gjen zgjidhje për mbrojtjen, transferohet ish ylli i Juventusit!

Paolo Maldini duket se ka zgjedhur opsionin më të mirë për mbrojtjen e skuadrës së tij dhe bëhet fjalë për ish yllin e skuadrës së Juventusit, Medhi Benatia.

Benatia aktualisht është pjesë e skuadrës nga Katari Al-Duhail, mirëpo duket parë përvojën që ai ka në Serie A ku ka luajtur plot 9 sezone me skuadra si Udinese, Roma dhe Juventus, Maldini po kërkon ta rikthejë atë në Itali.

Ky transferim po synohet që të arrihet gjatë muajit janar ku skadon kontrata e tij dhe po kërkohet transferimi me parametra 0 dhe gjëja e vetme që ka mbetur për tu negociuar mbetet paga e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here