Punë e kryer, David Alaba ka skuadër të re

Merr fund drama, David Alaba do ta vazhdojë karrierën te Real Madrid.

Alaba ka refuzuar rinovimin me Bayernin dhe ka arritur marrëveshje me Los Blancos për tu transferuar verën e ardhshme në Madrid.

Todo Fichajes, raporton se austriaku do të firmos kontratë deri në vitin 2024 dhe do të përfitojë 8 milionë euro në sezon.

Interesim për Alaban ka shfaqur Manchester United dhe Barcelona, mirëpo austriaku ka vendosur që të transferohet te Reali.

Marrëveshja është arritur dhe zyrtarizimi do të bëhet në Janar.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here