Schuurs i thotë jo largimit nga Ajax!

Mbrojtësi i Ajax, Perr Schuurs është përfolur shumë se kërkohet nga shumë skuadra të mëdha europiane dhe tashmë edhe vetë mbrojtësi ka bërë të ditur se nuk është në kërkim të një aventure të re larg kampionit holandez.

Ai deklaroi: Ëndrra ime ishte që të isha një futbollist startues tek kjo skuadër dhe tashmë këtë gjë e kam arritur. Tek Ajax ndihem si në shtëpinë time.

Ai u shprehë se ndihet si në shtëpinë e tij dhe se ka për synim që të luajë të paktën edhe disa sezone dhe pastaj të kërkojë një aventurë të re në ligat e mëdha europiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here