Ylli i Chelseas në Serie A, përplasje mes 3 gjigantëve italianë!

Emerson Palmieri tash e një kohë të gjatë është një temë e nxehtë sa i përket merkatos ku disa skuadra të mëdha italiane janë vënë në ndjekje të tij.

Napoli, Inter dhe Milan janë të interesuara për blerjen e italianit dhe janari pritet të jetë muaji vendimtar për të arritur një transferim të tillë.

Napoli duket më e avancuar në këtë garë ku drejtori sportiv i kësaj skuadre, Guntioli ka bërë tashmë lëvizjen e parë ku po bëhet gati huazimi i tij.

Mirëpo Chelsea ka vënë një ultimatum, huazimin e tij deri në muajin qershor dhe pastaj shitjen përfundimtare të kartonit të tij për një shifër prej 10 milionë eurosh, shifër kjo e pranueshme për napolitanët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here