Formacionet zyrtare: Liverpool – WBA, Reds kërkojnë fitoren e rradhës

Liverpooli do të jetë nikoqir i WBA-së për takimin që luhet në kuadër të gjiros së 15-të në Premier League.

Të dyja skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 17:30 në Anfield Road.

Për këtë takim, Jurgen Klopp do të jetë pa Joe Gomez, Diogo Jota, Tsimiskas dhe Virgil van Dijk që janë të lënduar.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Fabinho, Robertson – Henderson, Wijnaldum, Jones – Salah, Mané, Firmino.

Formacioni startues i WBA-së: Johnstone, Furlong, O’Shea, Ajayi, Gibbs, Phillips, Sawyers, Gallagher, Diangana, Robinson, Grant.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here