Punë e kryer, Elseid Hysaj te gjiganti italian me parametra zero

Elseid Hysaj largohet nga Napoli, por jo nga Serie A!

Siç raporton e përditshmja italiane Corriere dello Sport, Elseid Hysaj në fund të sezonit do të largohet nga Napoli si lojtarë i lirë.

Mes shqiptarit dhe Napolit nuk duket se ka ndonjë mundësi për rinovimin e kontratës, e cila skadon në fund të sezonit.

Kontaktet mes tyre janë ndërprerë. Kërkesat ekonomike të shqiptarit u konsideruan shumë të larta nga Napoli.

Shkodrani karrierën do ta vazhdojë tek gjiganti tjetër italian, Roma. Opsioni i Romës mbetet më i vlerësuari nga Hysaj.

Agjenti i tij Mario Giuffredi, i cili tashmë ka Jordan Veretout në ekipin verdhekuq, ka komunikuar shpesh me menaxherët e Romës mbi mbrojtësin e djathtë.

Nëse Hysaj shkon te verdhekuqtë, atëherë do të bëheshin dy shqiptarë kuqezinj aty, bashkë me shkodranin tjetër, Marash Kumbulla.

Një rivalitet i hapur me shqiptarët në llogoren tjetër të kryeqytetasve, te Lazio; ku bëjnë pjesë Tare, Strakosha, Muriqi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here