Liverpooli synon transferimin e futbollistit të Arsenalit

Reds për shopping te rivalët e tyre.

Liverpooli synon transferimin e sulmuesit të ri të Arsenalit, Folarin Balogun, raportojnë mediat angleze.

19-vjeçari është në shënjestrën e disa klubeve nga Bundesliga, pasiqë kontrata e tij me Topçinjtë skadon në fund të sezonit.

Arsenali synon ti ofrojë kontratë të re, mirëpo Balogun në Janar do të jetë i lirë të negocijojë me skuadrat e interesuara.

Liverpooli synon të përfitojë nga kjo mundësi dhe Reds do të bëjnë çmos për ta bindur 19-vjeçarin t’i bashkohet atyre.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here