Formacionet zyrtare: Barcelona – Eibar

Barcelona është nikoqir i Eibar në Cmap Nou në kuadër të gjiros së 16-të të La Ligas.

Katalunasit kanë zhvilluar 14 ndeshje deri më tani dhe mbajnë vendin e gjashtë në renditje me 24 pikë.

Ronald Koeman në mungesë të Lionel Messit për këtë ndeshje ka startuar me Griezmann e Braithwaite në sulm.

Barcelona: Ter Stergen. Dest, Araujo, Griezmann, Pjanic, Braithwaite, Lenglet, Pedri, De Jong, Junior, Mingueza.

Eibar:  Dmitrovic; Pozo, Burgos, Bigas, Rafa Soares; Kadzior, Sergio, Diop, Edu Expósito, Inui; Kike García.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here