Formacionet zyrtare: Brighton – Arsenal

Brightoni dhe Arsenali i kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 19:00, do të luhet në stadiumin “Amex Stadium”, e The Gunners do t’i kërkojnë tre pikë.

Mikel Arteta nuk mund të llogarisë në Thomas Parteyn që është i lënduar, derisa Willian David Luiz dhe Gabriel janë të sëmurë.

Formacioni startues i Brightonit: Sanchez, Webster, Dunk, Bissouma, Allister, Gross, Jahanbakhsh, Prpopper, Bernardo, Burn, Veltman.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno, Bellerin, Holding, Mari, Tierney, Xhaka, Elneny, Saka, Rowe, Martinelli, Aubameyang.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here