Milani superfuqi në mesfushë, holandezi tek Rossonerët!

Milani ka kohë që është në kërkim të një mesfushori kualititativ dhe tashmë duket se ka arritur qëllimin dhe ka gjetur të duhurin.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Marseille, Kevin Strootman i cili po vëzhgohet nga afër prej Paolo Maldini dhe një goditje pritet që të ndodhë gjatë merkatos së janarit.

Pasiguria me të ardhmen e Calhanoglus ka shtyrë drejtuesit e Rossonerëve që të jenë shumë aktiv në merkato për një transferim në këtë repart kyç të skuadrës.

Strootman e njeh shumë mirë kampionatin italian dhe mesa duket do të vendosë të vazhdojë karrierën e tij sipas hapave të bashkombasit të tij, Mark Van Bommel i cili në 2011 zgjodhi pikërisht Milanin nga skuadra e Barcelonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here