Manchester United në ndjekje të Aarons!

Arsenal dhe Tottenham dështuan që të transferojnë yllin e Norwich City gjatë merkatos së verës.

Mbrojtësi Max Aarons tashmë është shndërruar në një objektiv të rëndësishëm për skuadrën e Manchester United, siç raporton e përditshmja Dailx Express.

Arsenal dhe Tottenham tentuar blerjen e tij gjatë verës së kaluar mirëpo u refuzuan menjëherë nga skuadra e Championship, pastaj të njëjtin fat e pati edhe skuadra e Barcelonës.

United duket shumë e vendosur për të arritur një transferim të tillë pasi po kërkon të përforcojë repartin e mbrojtjes mirëpo gjithashtu të rrisë konkurencën në krahun e djathtë të mbrojtjes me Van Bissakan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here