Arsenal heqë dorë, Juventus arrin blerjen e madhe!

Juventus po e mbanë në një nivel shumë të lartë merkaton e janarit ku tashmë kanë filluar shkëndijat e para dhe lajmi i parë ka ardhur nga Franca.

Duket se Arsenal tashmë ka hequr dorë nga transferimi i mesfushorit të Lyon, Houssem Aouar duke i hapur rrugë kështu skuadrës londineze.

Nga ana tjetër nuk kërkon të privohet nga shërbimet e tij dhe për largimin e tij do të kërkojë një shifër tejet të lartë.

Arsenal mesa duket hoqi dorë nga kjo garë pasi tashmë ja ka mësyer kah Interi ku synon transferimin e danezit Christian Eriksen, i cili pritet të largohet gjatë janarit.

Ndërkohë Juventusit Aouar pritet ti kushtojë diku rreth 60 milionë euro nëse marrëveshja arrihet gjatë janarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here