Shkëmbim i bujshëm nga Napoli, Milan dhe Juventus shokohen!

Napoli ka gati shkëmbim e bujshëm që do ta shokojë Milanin dhe Juventusi pasi që kanë qenë në garë për shërbimet e futbollistit të Marseille, Florian Thauvin.

Milan ka muaj që është në ndjekje të tij por deri më tani e ka pasur të pamundur transferimin e tij për shkaqe financiare.

Tashmë është skuadra e Gattusos që ka zbardhur planin për shkëmbimin e Arkadiusz Milik me shërbimet e Thauvin i cili kërkohet gjithashtu edhe nga skuadra e Juventusit.

Janari pritet ti japë fund edhe kësaj çështjeje që ka muaj që po flitet në Itali ku skuadra jugore është favorite për të përfituar shërbimet e tij pasi skuadra franceze është në kërkim të një sulmuesi me tiparet e polakut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here