Bomba e Janarit: Juventus transferon yllin e madh për 50 milionë euro!

Cristiano Ronaldo njihet si një influencues i madh edhe jashtë fushave.

Që nga ardhja e tij në Itali, shumë yje kanë vendosur të transferohen në Serie A.

Juventus nuk e ka nisur mirë sezonin e ri dhe Biankonerët renditen në pozitën e 6-të në Serie A, prandaj Ronaldo ka kërkuar përforcime në këtë merkato.

Sipas raportimeve të fundit nga Spanja, Ronaldo ka bindur yllin francez Eduardo Camavinga që karrierën ta vazhdojë te Juventusi.

18-vjeçari falë paraqitjeve të mira ka përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian si Real Madrid, Manchester United, Manchester City, Liverpool dhe Bayern Munich.

Agjenti i Camavingas, Jonathan Barnett, njëkohësisht agjent edhe i Gareth Bale, nuk ka marrëdhënie të mira me Realin dhe Biankonerët janë favorit për shërbimet e francezit.

Don Balon, shkruan se Juventus do të nis së shpejti bisedimet dhe ky operacion do t’i kushtojë Zonjës së Vjetër 50 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here