Formacionet zyrtare: Real Madrid – Celta Vigo

Real Madrid dhe Celta Vigo kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë nikoqir të Celtas në takimin e vlefshëm për gjiron e 17-të, takim që zhvillohet në stadiumin Alfredo di Stefano me fillim nga ora 21:00.

Ekipi i Zinedine Zidane kishte pesë fitore radhazi para së te barazonte në takimin e fundit me Elchen dhe synon t’i kthehet fitores pikërisht ndaj Celtas.

Trajnerët e të dyja skuadrat kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Real MadridCourtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Lucas Vazquez, Benzema, Asensio

Celta VigoRuben Blanco; Hugo Mallo, Araujo, Murillo, Olaza; Tapia; Denis Suarez, Brais Mendez; Nolito, Santi Mina, Iago Aspas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here