Pochettino tek PSG zyrtarisht të shtunën!

Mauricio Pochettino edhe zyrtarisht do të emërohet trajner i Paris Saint Germain gjatë ditës së sotme, raporton kështu L’Equipe.

Ai arriti në Paris pasi ishte në New York ku e kaloi mbrëmjen e Vitit të Ri dhe sot besohet so do të mbajë ushtrimet e para me lojtarët e rinj.

Argjentinasi ka pasur disa kërkesa të mëdha për drejtuesit e skuadës ku madje ka kërkuar edhe transferimin e Lionel Messit nga Barcelona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here