Formacionet zyrtare: Benevento – Milan, Rosonerët kërkojnë fitoren

Benevento do të jetë nikoqir  i Milanit për takimin që luhet në kuadër të gjiros së 15-të në Serie A.

Skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon  në ora 18:00 në stadiumin ‘Stadio Ciro Vigorito’.

Stefano Pioli nuk do të mund të llogaris në Ismail Bennacer, Mattia Gabbia, Zlatan Ibrahimovic dhe Saelemaekers, që janë të lënduar, ndërsa Theo Hernandez ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Beneventos: Montipo; Letizia, Tuia, Glik, Barba; Hetemaj, Schiattarella, Ionita; Insigne, Caprari; Lapadula.

Formacioni startues i Milanit: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Dalot; Tonali, Kessié; Brahim Díaz, Çalhanoglu, Rebic; Leao.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here