Ronaldo shkëlqen përsëri, Juventus mposht me poker Udinesen

Juventus e ka nisur vitin e ri në mënyrën e duhur.

Bardhezinjtë kanë fituar 4-1 në javën e 15-të të kampionatit kundër Udinese-s.

Protagonisti i ndeshjes ka qenë Cristiano Ronaldo, autor i dy golave dhe i një asisti. Chiesa dhe Dybala kanë shënuar dy golat e tjetër për Zonjën.

Zeegelar ks realizuar golin e nderit për miqtë.

Juventus mban vendin e pestë nbë renditje me 27 pikë, ndërsa Udinese të 13-in me 15.

Një fitore e rëndësishme për skuadrën e Pirlo-s para siper sfidë së të mërkurës kundër Milan-it.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here