Formacionet zyrtare: Southampton – Liverpool

Liverpooli është mysafir i Southamptonit në ndeshjen e xhiros së 17-të në Ligën Premier.

The Reds janë në krye të Premier League me 33 pikë, aq sa ka edhe Manchester Unitedi dhe do të përpiqen t’u shmangen rivalëve me triumf eventual.

Southamptoni mban vendin e nëntë në tabelë, mirëpo ka vetëm shtatë pikë më pak se pozita e parë, prandaj kampionët nuk do ta ketë të lehtë.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ralph Hasenhuettl dhe Jurgen Klopp, të cilët i kanë përgatitur skuadrat startuese për këtë sfidë.

Formacioni startues i Southamptonit: Forster, Peters, Stephens, Dednarek, Bertrand, Diallo, Ward-Prowse, Armstrong, Djenepo, Ings, Walcott.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Fabinho, Henderson, Robertson, Thiago, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Mane, Salah, Firmino.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here