Humbja me Juventusin, vjen goditja e menjëhershme e Milanit në merkato

Milan mbrëmë u mposht nga Juventusi me rezultat 1-3 në kuadër të gjiros së 16-të të Serie A. 

Rosonerët zhgënjyen me paraqitjen e tyre, por vlen të theksohet fakti se kishin mungesa të shumta.

Pas disfatës së mbrëmshme drejtuesit e Milanit kanë goditur menjëherë në merkato dhe sipas raportimeve të fundit Rosonerët kanë siguruar përforcimin e parë për këtë merkato.

Todo Fichajes, raporton se Milan ka arritur marrëveshje me Toulouse, për transferimin e Kouadio Kone.

19-vjeçari është në shënjestrën e Milanit për një kohë të gjatë, ndërsa për shërbimet e tij Rosonerët do të paguajnë 5 milionë euro.

Milan është në kërkim të një qendërmbrojtësi për një kohë të gjatë dhe Rosonerët besojnë se Kone është përforcimi i duhur.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here