Real Madrid shfaqë interesim për Son!

Real Madrid është vënë në ndjekje të sulmuesit të Tottenham Hotspur, Heung-Min Son mirëpo londinezët janë të bindur që futbollisti i tyre do të rinovojë kontratën me ta.

Interesimi i Los Blancos për koreano jugorin ka bërë që skuadra londineze të reagojë menjëherë.

Aktualisht Son ka një kontratë me Spurs që skadon në vitin 2023 mirëpo edhe kjo pritet që të rinovohet edhe për 1 ose 2 vite më shumë.

Me kontratën e re ai pritet që të përfitojë 25% më shumë pagë më të madhe sesa aktualisht dhe paga e tij aktuale është 150,000 funta në javë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here