Formacionet zyrtare: Granada – Barcelona

Granada dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Blaugranët janë mysafir të Granadas në takimin e vlefshëm për gjiron e 18-të në La Liga, takim që zhvillohet në stadiumin ‘Nuevo Los Cármenes’ nga ora 18:30.

Skuadra e Ronald Koeman vjen me një formë të lartë me tri fitore dhe një barazim nga katër ndeshjet e fundit dhe synon fitoren e radhës për tu ngjitur edhe më tej në tabelë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

GranadaRui Silva; Foulquier, Duarte, German, Carlos Neva; Yan Eteki, Montoro; Antonio Puertas, Herrera, Machis; Soldado

BarcelonaTer Stegen; Dest, Araujo, Mingueza, Alba; De Jong, Busquets, Pedri; Griezmann, Messi, Dembele;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here