Formacionet zyrtare: Osasuna – Real Madrid

Osasuna dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë mysafir të Osasunas në ndeshjen e vlefshme për gjiron e 18-të në La Liga, takim që do të zhvillohet në Estadio El Sadar nga ora 21:00.

Ekipi i Zinedine Zidanes vjen në formë të lartë me katër fitore dhe një barazim nga pesë ndeshjet e fundit dhe synon tri pikët e radhës.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Formacioni startues i OsasunasHerrera; Vidal, Cruz, Garcia, Oier, R.Torres, R.Garcia, Calleri, I.Perez, Aridane, Moncayola;

Formacioni startues i Real MadriditCourtois; Lucas, Varane, Ramos, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Benzema, Hazard;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here