Formacionet zyrtare: Juventus – Genoa

  Juventus është nikoqir i Genoansnë kuadër të Kupës së Italisë, ku kualifikimi dërgon në çerekfinale.

  Zonja e Vjetër do të paraqitet me shumë ndryshime në këtë ndeshje, duke ruajtur lojtarët kryesorë për ndeshjen në fundjavë me Interin.

  Nga minuta e parë në portë do të jetë Gigi Buffon, ndërsa kthehet të luajë edhe Giorgio Chiellini. Në vijën e  sulmit do të jenë Dejan Kulusevski dhe Alvaro Morata.

  Formacioni startues i Juventusit: Buffon; Demiral, Chiellini, Dragusin; Wesley, Arthur, Bentancur, Bernardeschi; Portanova; Kulusevski, Morata.

  Formacioni startues i Genoas: Paleari; Goldaniga, Bani, Dumbravanu; Ghiglione, Rovella, Lerager, Melegoni, Czyborra; Scamacca, Pjaca.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here