Formacionet zyrtare: Real Sociedad – Barcelona

  Real Sociedadi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës.

  Baskët dhe Katalanasit do të përballen mes vete në njërën nga gjysmëfinalet të Superkupës së Spanjës, takim që zhvillohet në Estadio Nuevo Arcangel nga ora 21:00.

  Në këtë garë zhvillohet vetëm një ndeshje dhe të dyja skuadrat janë gati për të marrë fitore dhe të sigurojnë finalen.

  Megjithatë, sikurse Ronald Koeman ashtu edhe trajneri i Sociedadit kanë vendosur t’i bëjnë disa ndryshime në formacionet titullare.

  Në gjysmëfinalen tjetër luajnë Athletic Bilbao dhe Real Madridit, takim që zhvillohet nesër (e enjte).

  Formacioni startues i  Real SociedadRemiro; Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal; Guevara, Mikel Merino, Guridi; Portu, Isak, Oyarzabal

  Formacioni startues i BarcelonësTer Stegen; Araujo, Mingueza, Lenglet, Alba; De Jong, Busquets, Pedri; Braithwaite, Griezmann, Dembele; 

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here