Manchester City 30 milionë euro për Locatellin!

Manuel Locatelli ka shumë mundësi që karrierën e ti ta vazhdojë larg Serie A-së pasi tashmë në garë për të ka hyrë edhe skuadra e Manchester Cityt.

Manchester City e ka shndërruar italianin në një objektiv të rëndësishëm për merkaton e janarit, raporton kështu e përditshmja angleze Daily Mail.

23 vjeçari padyshim që është shndërruar në njërin prej mesfushorëve më të mirë në Serie A ku Milani dhe Juventusi janë në garë për të.

Locetelli pritet që skuadrës së Sassuolos ti arkëtojë diku rreth 30 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here