Zgjidhja për mbrojtjen, Liverpooli transferon mbrojtësin e rivalëve

Arsenali i ka ofruar mundësinë Liverpoolit për të nënshkruar me Sokratis Papastathopoulos.

Mbrojtësi grek nuk po gjen veten në Londër, por mund të kalojë nën urdhrat e trajnerit Klopp.

Kampionët e Anglisë kanë probleme me qendrën e mbrojtjes. Fabrizio Romano shkruan se marrëveshja mund të arrihet nëse “Redsat” kanë dëshirë.

Arteta e tha dhe vetë se Sokratis mund të huazohet. Klopp nga krahu tjetër ka nevojë për lojtarin dhe do ta ndihmonte shumë. Greku ka eksperiencë te madhe në Angli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here