Konate një opsion për Liverpool!

Liverpool është në kërkim të futbollistëve të rinj pasi po kalon nëpër një fazë të tranzicionit ku largimet dhe ardhjet e reja priten të jenë të shumta këtë muaj.

Një objektiv i rëndësishëm për skuadrën e Jurgen Klopp është ai i Ibrahim Konates të RB Leipzig.

Ky emër ka ardhur për shkak të pamundësisë që The Reds të sigurojnë shërbimet e Dayot Upamecanos i cili është i pashitshëm për skuadrën gjermane dhe Konate është i vetmi futbollist që i përshtatet karakteristikave të tij për Klopp.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here