Formacionet zyrtare: Barcelona – Athletic Bilbao

  Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen në finalen e Superkupës së Spanjës.

  Të dyja klubet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘ Estadio de La Cartuja’.

  Për këtë finale, Blaugranët do të jenë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Ansu Fati, Gerard Pique dhe Sergio Roberto, që janë të lënduar.

  Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Dest, Araujo, Sergio, Griezmann, Messi, Dembele, Lenglet, Pedri, Alba, De Jong.

  Formacioni startues i Athletic Bilbaos: Simon, Capa, Yeray, Martinez, Balenziaga, De Marcos, Garcia, Vencedor, Muniani, Raul Garcia, Williams.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here