Ylli botëror tek Juventus, transferim ky falë Raiolas!

Mino Raiola po bën gati ndoshta dhuratën më të madhe për Juventusin gjatë merkatos së verës.

‘Ndihmë’ këtu do të ofrojë edhe Erling Haaland i cili me shumë mundësi do të transferohet tek skuadra e Chelseas, transferim ky që do ti hapë rrugë Zonjës së Vjetër për të transferuar në Torino sulmuesin gjerman, Timo Werner.

Werner deri më tani nuk ka arritur të tregojë aftësitë e tij tek londinezët gjë që e ka vënë atë nën presion të madh duke bërë kështu që drejtuesit e skuadrës së Chelseas të mendojnë shitjen e tij.

Një mundësi tjetër është edhe ajo e Paolo Dybalas i cili akoma nuk ka rinovuar me Zonjën e Vjetër dhe mund të përdoret në formë shkëmbimi me gjermanin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here