Marrëveshja është arritur: Inter siguron goditjen e parë për merkaton e janarit

Inter po kalon në një periudhë të vështirë financiare. Ditët e fundit është raportuar se klubi është në shitje, ndërsa pagat e lojtarëve nuk janë paguar me muaj.

Neroaxurët nuk kanë bërë ende asnjë goditje në merkato, mirëpo sipas raportimeve të fundit zikaltrit kanë siguruar përforcimin e parë.

Portali i njohur spanjoll Todo Fichajes, raporton se Inter ka arritur marrëveshje me Rodrigo De Paul.

Argjentinasi është i lidhur për një kohë të gjatë me një transferim në Meazza dhe pëlqehet shumë nga Conte.

26-vjeçari ka arritur marrëveshje personale me Neroaxurët dhe tani mbetet që Eriksen të largohet nga Meazza.

Afrimi i De Paul do të varet nga largimi i danezit. De Paul ka luajtur 19 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar katër gola.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here