Scudetto do të rikthehet në San Siro: Ja formacioni i Milanit me përforcimet e reja (FOTO)

Milan është skuadra më aktive në merkaton e janarit duke siguruar dy përforcime. 

Rosonerët e huazuan Soualiho Meiten me opsion blerjeje nga Torino, ndërsa gjatë ditës së djeshme zyrtarizuan transferimin e Mario Mandzukic.

E përditshmja italiane Gazzetta dello Sport, ka publikuar formacionin e mundshëm të Milanit në rast se transferohen Tomori nga Chelsea dhe Firpo nga Barcelona.

➤ Në portë: G. Donnarumma, Tatarusanu,

Krahu i djathtë i mbrojtjes: Calabria, Dalot, Kalulu.
➤ Qendra e mbrojtjes: Kjaer, Tomori.
➤ Qendra e mbrojtjes: Romagnoli, Gabbia.
➤ Krahu i majtë: Theo Hernandez, Junior Firpo

➤ Mesfusha nga krahu i djathtë: Bennacer, Tonali.
➤ Mesfusha nga krahu i majtë: Kessie, Meite.

Sulmi nga krahu i djathtë: Saelemaekers, Castillejo.
➤ Mesfushorët ofanziv: Calhanoglu, Brahim Diaz.
➤ Sulmi nga krahu i majtë: Leao, Rebic.

Qendërsulmues: Ibrahimovic, Mandzukic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here