Zbulohet goditja e parë e Laportas në merkato nëse shpallet president

Barcelona ende nuk ka president, ndërsa Joan Laporta është favorit për ta marrë drejtimin e klubit.

Laporta i cili njihet për epokën e artë të Barcelonës, sipas të gjitha gjasave do ti fitojë zgjedhjet presidenciale dhe do ta rimarrë drejtimin e klubit.

Sipas portalit spanjoll Don Balon, Laporta ka piketuar goditjen e parë në merkato dhe bëhet fjalë për një qendërsulmues.

Laporta synon të transferojë te Barcelona talentin e ri të Borussia Dortmund, Youssoufa Moukoko.

Edhe pse 16-vjeç, Moukoko ka debutuar me skuadrën e parë të Borussias dhe ka shënuar dy gola në Bundesligë.

Laporta e sheh atë si një përforcim ideal, pasiqë vlera e tij në treg është 10 milionë euro, ndërsa Moukoko premton shumë për të ardhmen.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here