Tottenham në garë për Vasquez!

Siç raporton e përditshmja britanike, Daily Mail, skuadra e Tottenham ka shfaqur interesim të madh për transferimin e sulmuesit anësor të Real Madrid, Lucas Vasquez.

29 vjeçari nuk është më në planet e skuadrës madrilene dhe në këtë mënyrë mund të vendosë që karierën e tij ta vazhdojë tek ndonjë skuadër tjetër dhe Tottenham duket një mundësi e artë për të.

Për skuadrën e Mourinhos transferimi i tij do të ishte edhe më profitabil për shkak se këtë verë ai mund të transferohet me parametro 0 pasi kontrata e tij skadon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here