Elliott hap thesin: Milan transferon dy yje për 60 milionë euro

Milan mbrëmë e mposhti Fiorentinën në transfertë me rezultat 2-3 dhe Rosonerët janë në rrugën e duhur për tu kualifikuar në Ligën e Kampionëve.

Rosonerët janë të vetëdijshëm se skuadra ka nevojë për përforcime, pasiqë do të garojnë sezonin e ardhshëm në tre kompeticione.

Mediat italiane, raportojnë se te Milani kanë piketuar dy përforcimet e para për merkaton e verës.

Rosonerët do të transferojnë Dusan Vlahovic nga Fiorentina dhe Nikola Vlasic nga CSKA Moska.

Për të siguruar shërbimet e tyre Milan do të paguaj 60 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here